Аналіз рентабельності реалізації продукції та факторів, що її обумовлюють

Рентабельність продукції показує, скільки прибутку приходиться на одиницю реалізованої продукції. Ріст даного показника є наслідком росту цін при постійних витратах на виробництво реалізованої продукції (робіт, послуг) чи зниження витрат на виробництво при постійних цінах, тобто про зниження попиту на продукцію підприємства, а також більш швидким ростом цін чим витрат.

Показник рентабельності продукції містить у собі наступні показники:

  1. Рентабельність усієї реалізованої продукції, що представляє собою відношення прибутку від реалізації продукції на виторг від її реалізації ( без ПДВ);
  2. Загальна рентабельність, рівна відношенню балансового прибутку до виторгу від реалізації продукції (без ПДВ);
  3. Рентабельність продажів по чистому прибутку, обумовлена як відношення чистого прибутку до виторгу від реалізації (без ПДВ);
  4. Рентабельність окремих видів продукції. Відношення прибутку від реалізації даного виду продукту до його продажної ціни.

Рентабельність реалізації продукції визначається як відношення фінансового результату від основної діяльності  (прибутку) код рядка 100 звіту про фінансові результати (форма №2) до доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) код рядка 010 звіту про фінансові результати (форма №2).

Запись опубликована в рубрике аналіз контрольні роботи с метками , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.